KALICI MAKYAJ KAŞ KONTÖRÜ

Kalıcı Makyaj Kaş Kontürü işlemi , kaş yapısını bozmadan, seyrelmiş, küsmüş, hastalık sebebi ile dökülmüş kaşlara uygulanır. İlerleyen yaşlarda kaş yapısında aşağı doğru bir düşme varsa bundan kaş kontürü işlemi ile kurtulabilirsiniz. Kaş kontürü tamamen hijyenik şartlarda yapılan ve minimum 1 yıl gibi uzun bir süre kullanılabilen bir işlemdir. Ten renginize, yüz anatominize, sosyal konumunuza ve sizin isteklerinize uygun olarak planlanacak ve başarılı bir şekilde uygulanacak doğal kaş kontürü sonrasında, günün her saatinde kendinizi daha güzel ve bakımlı hissedersiniz. Kaş kontürü uygulamasına geçilmeden önce, kişi ön görüşme esnasında altın oran teknikleri ile kalıcı makyaj uzmanı ön çizim yaparak onay almaktadır.

Öyle kaşlar vardır ki düşük oldukları için kişiye üzgün, bezgin ve hüzünlü bir ifade verirler. Bazı kişilerde ise kaşlar zamanla seyrelir, dökülür ya da genetik faktörlerden dolayı yoğun değillerdir. Bazen de kaza ve ameliyat sonrası oluşan yara izleri kaşları tamamen şeklini bozabilir.
Tüm bu durumlarda kalıcı makyaj kaş uygulaması sorunları büyük ölçüde gidermekte öte yandan da yaşı olgun kişilerde kaş askısı yaptırmak yerine kalıcı makyajla kaşları hafifçe yükseltmek yüze hoş bir anlam ve genç bir ifade vermektedir. Uygulama öncesinde kaş bölgesine kremle lokal anestezi uygulanır. Kaş kontürü uygulamasında siyah rengin kullanılması tercih edilmez.

Siyah renk doğal olmadığı gibi zamanla gri bir renk alır ve doğallıktan uzaklaşır. Cilt rengine göre seçilen kahve tonlarının içine gerektiğinde başka kahve tonları karıştırılarak kişinin cilt pigmentine göre bir renk seçimi yapılır. Kalıcı makyaj kaşları yükseltmek ve şekil değiştirmek amacıyla yapılıyorsa doğal olmayan abartılı modellerden yani sahip olunan kaştan çok daha yüksek bir yere çıkılmasından kaçınmak gerekir.
Kaş kontürü işlemlerinde eskiden doldurma tekniği uygulanıyordu,bu teknik doğal bir görünüm sağlamıyor, kıl köküne ve kaş yapısına zarar veriyordu. Son zamanlarda uygulanan yeni trend ise kalıcı makyaj kıl tekniği , diğer adıyla kıl atışı ile kaş kontürü işlemidir.
Kıl tekniği ile kaş tasarımı işleminde, kaş şekli belirlendikten sonra kaş aralarındaki boşluklara incecik kıl şekilleri çizme işlemi yapılır. Kaş aralarındaki boşluklara kıl kökünün çıkış hizasında uygulanır. Çok doğal bir görünüm sağlar, kaşlarda kıl varmış gibi durur. Yakından bile bakılsa anlaşılması zordur.

Kaş kontürü uygulaması sonrası 7 gün kaşlara su değmemesi gerekir. Boyanın ciltte emilimi ve rengin oturması için gereklidir. Ayrıca verilen bakım kremi ile uygulama sonrası 7 günlük bakım yapmak gerekir. Bakım için verilen krem günde 3 kez kaş bölgesine sürülerek kuruması önlenmiş olur. Krem kullanılmayıp kuruma meydana gelirse, boyalar kuruyacak ve kabuk bağlayacaktır. Kabuk ile birlikte boya kalkar, kaş kontürü işlemi başarısız olur. Bu nedenle işlem sonrası bakım çok önemlidir.
Kaş yapısına uyumlu, kıl şeklinde pigmentasyondur. Kıl tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar, kıl tekniği ile yoğunlaştırılır. Böylece kaşların muntazam görünmesi sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kalıcı makyaj kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir ve yüzdeki hüzünlü ifade, yerini daha canlı ve estetik bir görünüme bırakır. Eksik olan tüm kaş , kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir.

Ombre Uygulaması

Root Tekniği

Storm Tekniği

KALICI DUDAK KONTÖRÜ

Kalıcı Dudak Kontürü , dudak gençleştirme veya dudak renklendirme işlemi olarak ta bilinir. Kalıcı Makyaj Doğal Dudak Kontürü uygulaması ile, dudaklarınıza yeniden şekil verebilir ve ruj akma ya da silinmesi gibi problemlere çözüm bulabilirsiniz. Doğal dudak rengi tonlarından başlayıp, en moda dudak rengi tonlarına kadar uzanan geniş bir yelpaze içinden kendinize en uygun rengi seçmekte özgürsünüz.

Doğal Dudak Konturü ;
* Asimetrik ya da şekil bozukluğu olan dudaklarda
* Dudakları ince olan ve kalınlaştırmak isteyenlerde
* İlerleyen yaşla birlikte dudak rengi solmuş ve dudak sınırlarını artık belirgin olmayanlarda
* Kaza, hastalık yada sık tekrarlayan uçuklara bağlı olarak deforme olmuş dudak konturlerinin düzeltilmesinde
* Ruj kullanmayı sevmeyen yada alerjisi olanlarda
* Her an dudaklarının canlı ve doğal bir renkte görünmesini isteyenlerde son derece uygun bir çözümdür.
Kalıcı Makyaj Dudak Kontürü uygulamasında renk seçimini takiben, öncelikle dudak çizginiz belirgin hale getirilir. Bunu takiben tüm dudağınıza tonlama yapılarak, seçtiğiniz renk tüm dudağınıza uygulanır. Bu sayede sınırları belirgin, daha canlı ve dolgun görünümdeki dudaklara sahip olursunuz.
Uygulama tamamlandığında, harika görünümlü dolgun dudaklarınıza kavuştuktan sonra artık ruj kullanmanıza gerek kalmaz. Yataktan kalktığınızda, duştan yada havuzdan çıktığınızda, yemek yedikten sonra dahi dudaklarınız kusursuz görünümlerini koruyor olacaktır.

KALICI EYELİNER / DİPLİNER

Kalıcı makyajla eyeliner uygulamasına başlamadan önce kişiye özgü tasarım yapılır ve istenen şekil ön çizimle belirlenir. Tasarım sonrasında danışanlar ile mutabakat sağlandıktan sonra uygulamaya geçilir.

Eyeliner uygulamasında diğer uygulamalarda olduğu gibi asıl amaç, doğal bir görünüm elde edilmesidir.

Eyeliner uygulaması ile;
* Fazla büyük gözler normalleştirilebilir,
* Bitişik gözler daha ayrık gösterilebilir,
* Küçük gözler daha büyük gösterilebilir,
* İddiasız gözler daha egzotik gösterilebilir.

Kalıcı Eyeliner uygulamasında renk seçeneği oldukça geniştir. Yüzün yapısı, ten ve saç rengi ve kişinin isteğine göre renk seçimi yapılarak uygulanır.

Kalıcı makyajla eyeliner uygulamasında bilinmesi gereken şey; uygulama sonrasında renk daha koyu bir görünüme bürünse de, zamanla renkler açılacak ve koyu tonlar kaybolmuş olacaktır.

Kalıcılık süresi 1-3 yıl arasında değişkenlik gösterebilir.

Kalıcı dipliner ;

Alt ve üst göz kapağının, kirpik hattının renklendirilerek belirginleştirilmesi işlemidir. Kalıcı dipliner işlemi bakışlara derinlik katar ve gözlerin daha dikkat çekici olmasını sağlar. Kirpiklerin daha yoğun göründüğü zarif bir göz çizgisi yada daha göz alıcı, dikkat çekici bir göz çizgisine sahip olmak her kadının hayalidir.
* Her zaman hafif bir sürmeye sahip olmak isteyenlere
* Elleri titreyen yada düzgün kalem çekemeyenlere
* Daha derin ve anlamlı gözlere sahip olmak isteyenlere
* Herhangi bir sebepten dolayı kirpiklerini kaybedenlere

* Kirpikleri daha belirgin hale getirilmesini isteyenlere
* Kontakt lens kullananlara son derece uygun bir seçimdir.

Kalıcı dipliner uygulaması sayesinde, istediğiniz kalınlıkta, son derece düzgün ve doğal görünümlü bir göz çizgisine sahip olabilirsiniz. Bu sayede kirpikleriniz daha daha sık görünecek ve gözleriniz daha belirgin olacaktır. Gün içinde her koşulda, duştan çıktığınızda, yüzdükten yada spor yaptıktan sonra bile akmayan göz çizgilerine sahip olabilirsiniz.

HEMEN RANDEVU ALIN

BİZİ TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN

WhatsApp chat

HEMEN ARA