CİLT BAKIMI NEDİR?

Cilt bakımı hem estetik hem de sağlık açısından oldukça önemlidir. Cilt temizliği yüzün solgun ve yorgun görünmesini önlerken, ileriki yaşlarda da kırışıklığı önemli derecede azaltır.

Cildimizi olumsuz yönde etkileyen birçok faktör vardır. Bunların başında, UV ışınları, hava değişimleri, sigara,stres, yanlış ve düzensiz beslenme gelmektedir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren kadın ya da erkek herkesin ayda bir kez mutlaka cilt bakımı yaptırmasında fayda vardır. Bakımdan sonra cilt canlı, diri ve parlak bir görünüme kavuşurken deri canlandırılmış, kan akışı hızlandırılmış, gözenekler açılmış ve derinin elastikiyeti artmış olur. Cildin fresh görünmesinin yanı sıra cilt makyaj artıklarından, kirlerden ve ölü hücrelerden de arınmış olur.

Cilt bakımının düzenli yaptırılması , aknelerin giderilmesi, cilt lekelerinden arındırılması, gözeneklerin sıkıştırılması, ciltte renk değişikliklerinin eşitlenmesini sağlar.

Ciltte aktif akneler, ciltte kalınlaşma, elastikiyet kaybı, büyük lekeler gibi problem yaşayanlar mutlaka cilt bakım uzmanlarından destek almalıdır.

HEMEN RANDEVU ALIN

BİZİ TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN

WhatsApp chat

HEMEN ARA